Przez wiele lat Polacy bardzo chętnie wybierali domy piętrowe. Wynikało to z kilku różnych powodów. Przede wszystkim kiedyś budowanie domy było dużo mniejszym wysiłkiem finansowym, można więc było sobie pozwolić na większe domy. Po drugie obowiązywał inny model rodziny - w dużych, kilkupiętrowych domach mieszkały często wielopokoleniowe rodziny, które musiały dzielić przestrzeń.
Nie da się ukryć, że dzisiaj postawienie własnego domu jest dużo poważniejszą inwestycją i często wiąże się z zaciągnięciem kredytu na wiele lat. Dlatego zanim zdecydujemy się na taki krok staramy się wybrać projekt domu, który pozwoli nam jak najwięcej zaoszczędzić. Po drugie w zapomnienie powoli odchodzi bardzo tradycyjny, wielopokoleniowy model rodziny. Budujemy zazwyczaj dom z myślą o nas i naszej najbliższej rodzinie, która coraz częściej realizuje tak zwany model dwa plus jeden - czyli rodzice plus jedno dziecko. Nie dziwi więc fakt, że zapotrzebowanie na duże, wielopiętrowe domy jest coraz mniejsze i spada z każdym rokiem.
Największa zaleta domów parterowych to bardzo duża oszczędność finansowa. Wybudowanie takiego domu kosztuje znacznie mniej niż postawienie dużego budynku. Nie bez znaczenia są również koszty eksploatacji. Ogrzanie domu parterowego jest zdecydowanie tańsze. Taki dom zużywa również o wiele mniej energii, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, na przykład na ciągle drożejącym opale.
Jak widać domy parterowe mogą okazać się naprawdę korzystnym rozwiązaniem, które przekonuje bardzo wielu prywatnych inwestorów. Wśród projektów domów parterowych znajdziemy zarówno bardziej tradycyjne jak i nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, które będą odpowiadały naszym konkretnym potrzebom i ograniczonemu budżetowi. Nie ma sensu tęsknić za luksusowymi willami - domy parterowe także mogą zapewnić duży komfort swoim mieszkańcom.